× Filtruj
Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Konieczna wymiana sprzęgła?

Żywotność sprzęgła zależy od jego jakości (co włożył producent?!) i również od stylu jazdy. Agresywna jazda przyspiesza zużycie sprzęgła nawet dwukrotnie. Może prowadzić do konieczności naprawy po zaledwie 70 tys. km. Jeżdżąc płynnie i spokojnie sprzęgło bezawaryjnie może przejechać nawet 200 tys. km. Oczywiście nie wszystko jest w nogach kierowcy, zdarza się, że to producenci nie wkładają w auto odpowiedniej jakości podzespołów.
Co zrobić? Czy lepsze jest używane sprzęgło czy tani zamiennik? A może popularna w ostatnich latach regeneracja? Gdzie naprawiać sprzęgło do Mercedesa i Porsche?
 

Jakie sygnały wysyła kończące się sprzęgło?

  • Sprzęgło się ślizga (początkowo przy ruszaniu pod górkę).
  • Szarpanie przy ruszaniu (nawet przy bardzo powolnym zwalnianiu sprzęgła).
  • Niezidentyfikowany szum płynący ze skrzyni biegów.
  • Auto rusza, gdy prawie całe sprzęgło jest zwolnione (to objaw, że jego koniec jest naprawdę bliski i konieczna jest jak najszybsza regeneracja sprzęgła bądź wymiana).
  • Trudności przy zmianie biegów.
 

Używane sprzęgło czy tani zamiennik?

Naprawa sprzęgła to niemały wydatek. Dlatego kierowcy poszukują najtańszych rozwiązań. Nie zawsze jest możliwa regeneracja sprzęgła, jeśli jest ono już w stanie dojechanym do granic możliwości. Dlatego najlepiej reagować, gdy pojawiają się pierwsze sygnały.
Sprzęgło jest jednym z najważniejszych organów układu napędowego. Gdy wysyła sygnały wskazujące na awarię, nie ma innej opcji, jak skierowanie się do dobrego warsztatu. Jeśli konieczna jest wymiana, pozostaje kwestia: sprzęgło używane czy zamiennik. To wersja dla ekonomicznej naprawy, bo oczywiście do wyboru są też oryginalne części do samochodów. Natomiast taką opcję najczęściej wybierają posiadacze drogich samochodów, Porsche czy Mercedes. Oryginalne sprzęgło do Porsche to spory koszt, więc opłaca się jeździć grzecznie i spokojnie.
 

Czym jest regeneracja sprzęgła?

Gdy sprzęgło jest mocno wysłużone, to ona jest synonimem oszczędności. Regeneracja, bo o niej mowa, jest możliwa gdy sprzęgło jest jeszcze do uratowania. To znaczy, gdy problem nie jest bagatelizowany, a samochód trafia na warsztat w miarę szybko. Regenerując sprzęgło można zaoszczędzić od kilkuset złotych wzwyż.
Regeneracja polega na wyciągnięciu sprzęgła. Wyczyszczeniu go. Sprawdzeniu i wymianie zużytych elementów.

 

Modele kilkuletnie i kilkunastoletnie- co się opłaca?

Nie każdy chce inwestować w auto. Czasem się to nie opłaca. Zdarza się, że planujemy jeździć samochodem jeszcze kilka miesięcy, a później zezłomować albo zostawić w rozliczeniu w komisie. Dlatego w przypadku aut o niskiej wartości rynkowej, zazwyczaj najlepsze są najtańsze opcje. Zamiast wymiany na nową, oryginalną część, taniej wychodzi regeneracja bądź używane sprzęgło.

 

Nowsze samochody, marki z wyższej półki- nie opłaca się oszczędzać?

Sprzęgło do Mercedesa czy Porsche to najczęściej spory wydatek. Natomiast w przypadku wymiany, gdzie konieczny jest demontaż skrzyni biegów, najlepiej zrobić to raz a dobrze. Stawiając na części z najwyższej półki. Dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że minie więcej czasu nim znów sprzęgło się zużyje niż przy tanich zamiennikach.
Używane sprzęgła, oferty regeneracji, sprawdzone warsztaty i części znajdziesz wśród naszych ogłoszeń.

 
Do góry