DmTech

DmTech

× Filtruj

Ogłoszenia użytkownika DmTech

Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Konwersja aut z USA na Europę

- przyjemność z jazdy amerykańskim wozem po polskich drogach dla każdego!


Stary kontynent wciąż z sentymentem spogląda na klasyki wśród samochodów zza oceanu. Tym bardziej, że dziś sprowadzenie auta jest znacznie prostsze niż kilkanaście lat temu. Poza amerykańskimi klasykami są nowości na rynku motoryzacyjnym, które są oferowane tylko w Stanach Zjednoczonych. Często z serii limitowanych. Bardzo kuszące dla europejskich kierowców.
W 2021 roku Polacy sprowadzili z USA około 35 tys. pojazdów, co oznacza, że zainteresowanie nie jest małe. Tym samym konieczne jest poszerzanie usług w obszarze konwersja aut z USA. Chodzi o przystosowanie ich do polskich i europejskich przepisów. Nie jest to trudne, ani zaporowe pod względem finansowym. Co jest do zmiany?
 

Jakie samochody są najchętniej sprowadzane z USA?

Unikalne, najnowsze modele, auta z limitowanych serii to niejedyne kuszące aspekty sprowadzenia samochodu z USA. Auta są u nich tańsze, co oznacza, że pozostanie w portfelu na transport, przystosowanie świateł do norm europejskich i inne prace związane z konwersją aut z USA.
Wśród najchętniej sprowadzanych modeli przez Polaków ze Stanów Zjednoczonych są: Ford, BMW, Porsche i Audi. Wśród chętnie sprowadzanych marek znalazły się również Chrysler i Mazda.
Co ciekawe większość sprowadzanych pojazdów miała wadę. Najczęściej były to uszkodzenia przedniego nadwozia. Dlaczego Polacy sprowadzają takie auta? Uszkodzone pojazdy są znacznie bardziej atrakcyjne pod względem ceny od pozostałych. Sprowadzenie i konwersacja aut z USA na warunki europejskie często przynosi zysk pod postacią oryginalnego, wyróżniającego się pojazdu na drodze. Poza tym takiego, który jeszcze spokojnie pojeździ wiele lat. I jeszcze jedna ważna kwestia, amerykański pojazd nie traci tak szybko na wartości, jak europejskie.
 

Dlaczego konwersacja aut z USA na Europę jest konieczna?

Amerykanie mają inne światła. W niektórych modelach wystarczy niewielka ingerencja. Kolejna kwestia to konwersja radia. Aby móc się cieszyć radiem podczas jazdy samochodem, niezbędna jest wizyta w serwisie samochodowym, który oferuje przystosowanie amerykańskich samochodów do polskich warunków.
Do przerobienia może być też licznik. Amerykańskie samochody mają różne typy liczników. Może to być mp/h albo mp/h i km/h jednocześnie. Jeśli auto ma tylko mile na godzinę, to konieczna jest konwersja licznika. Wystarczająca może być tylko wymiana tarczy licznika. W samochodach z licznikiem digital wystarczy go przeprogramować.
 

Przystosowanie świateł do norm europejskich proste i szybkie


Auto z USA jest jak każde inne auto. W zasadzie, gdyby nie polskie i europejskie normy, samochodem z USA można byłoby jeździć bez wielkiej różnicy. Niestety auto z USA nie przejdzie przeglądu ze względu na światła. W amerykańskich wozach, po pierwsze, nie ma świateł przeciwmgielnych. Po drugie, amerykańskie światła mijania są symetryczne, a unijne przepisy jasno mówią, że mają być asymetryczne, doświetlając również pobocze.
Kolejne lampy, które muszą być przystosowane do norm europejskich to kierunkowskazy. Pojazdy zza oceanu często mają czerwony kolor znaku skrętu. Przeróbki wymaga kolor świateł na żółty Poza tym świecą razem z postojowymi.
Wydawać się może, że pracy przy światłach w sprowadzonych samochodach jest sporo. Nic jednak bardziej mylnego, czasem wystarczą niewielkie przeróbki, by dostosować auto do unijnych przepisów. Zwłaszcza jeśli auto trafia do doświadczonego mechanika, który zna się na wozach zza wielkiej wody i wie, co zrobić jak najniższym kosztem, by auto przeszło przegląd w Polsce.
 

Konwersja radia, nawigacji, komputera

Radio, choć nie odgrywa dla samochodu znaczącej roli, to dla większości kierowców jest przysłowiową kropką nad I. Podroż bez radia? Potrafi zepsuć humor. Dlatego sprowadzając auto z USA niezbędna jest też konwersja radia. Nie jest to droga usługa, natomiast zazwyczaj konieczna.
Przekodowane radio odbiera polskie fale. Dzięki czemu nie ma problemów z ustawieniem ulubionej częstotliwości. Konwersja aut z USA na Europę obejmuje również przeprogramowanie komputera. Chodzi o język, dzięki temu komunikaty na komputerze pokładowym są zrozumiałe. Przerabiana jest też nawigacja, by odbierała europejski sygnał.
Jak bardzo różni się Polak od Amerykanina, widać po pojazdach. Natomiast zmiany są do wprowadzenia i w starych, i nowych modelach.
Do góry